Spis treści

Zmiana modelu pracy, która aktualnie następuje dowodzi, że przestrzenie biurowe ewoluują w kierunku holistycznego miejsca biznesowych spotkań i efektywnej pracy. Użytkownicy takich powierzchni oczekują nowych funkcjonalności, by sprostać wymogom #newnormal. Kosmiczne technologie, elastyczność umów czy oferta #workondemand to dzisiaj nierozłączne elementy nowoczesnej oferty biurowej. Warto nadmienić, że synonimem tych przestrzeni staje się również bezpieczeństwo.

Biuro przyszłości, czyli jakie?

W opublikowanym 25 lutego br. raporcie Colliers: Market Insight 2021 osobny rozdział poświęcono zmianom w środowisku pracy spowodowanym pandemią. Analitycy agencji wskazują, że biura przyszłości będą musiały sprostać innym niż dotychczas wyzwaniom, aby optymalnie wspierać biznes w nowej rzeczywistości. Wśród kluczowych funkcji wymieniają:

◻️ wspieranie interakcji – bezpośrednich, wirtualnych i hybrydowych,
◻️ możliwość adaptacji i rekonfiguracji środowiska pracy na bieżąco,
◻️ możliwość pracy z różnych lokalizacji,
◻️ zapewnienie elastyczności najmu,
◻️ dostęp do przestrzeni on-demand.

Biura serwisowane o krok do przodu

„W CitySpace od zawsze analizowano i wdrażano rozwiązania, które mogą wzmocnić produktywność i komfort pracy. Sposób, w jaki dzisiaj wyglądają centra biznesowe CitySpace wypracowano już przed pandemią. Z tego powodu pogłębiony reżim sanitarny nie jest dla nas problemem, gdyż dbałość o bezpieczeństwo naszych klientów od zawsze było naszym priorytetem i obszarem nieustających zainteresowań, a co za tym idzie – innowacji”. – komentuje Agnieszka Węglarz, Head of Project Management w CitySpace.

 Technologia ActivePure podnosząca jakość powietrza wewnątrz budynków oraz zwalczająca wiele chorobotwórczych czynników, m.in. wirusa SARS-CoV-2 to nie jedyne rozwiązanie dzięki któremu biura, jak CitySpace mogą w dzisiejszych czasach uchodzić za bezpieczniejsze od tych stworzonych w na zasadach tradycyjnego najmu. Obecność CitySpace w grupie kapitałowej, a tym samym w biurowcach Echo Investment gwarantuje naszym klientom dostęp do najwyższej jakości biurowców klasy A. W CitySpace korzystamy również z efektu skali. Jako operator 10, a już niebawem 11 centrów biznesowych w Polsce możemy zapewnić jakość wyposażenia oraz usług np. teleinformatycznych niedostępną wcześniej dla większości firm.

CitySpace przygotowany do nowej rzeczywistości

Dzisiejsze czasy determinują poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, które łatwo pozwolą adaptować się do zmiennego otoczenia biznesowego. Biura serwisowane idealnie wpisują się w ten trend, tym bardziej że model biznesowy operatorów flex sprawdził się już przed pandemią.