Własne biuro jest miejscem gdzie można bez problemu pracować nad projektem, ale częste wyjazdy czy spędzanie czasu w terenie powodują, że jest to proporcjonalnie duży wydatek. Rozwiązaniem dla takich osób są biura coworkingowe.

Stereotyp, pracującego w kawiarni czy w pokoju ze słuchawkami na uszach freelancera, jest już dawno nieaktualny. Ten styl, z typowego studenckiego dorabiania przetransferował się na poważną pracę z własnym warsztatem umiejętności. Obecnie, wolnymi strzelcami zostają mistrzowie w swoim fachu, którzy pracują nad projektami dla klientów na całym świecie.

Coworking nie ogranicza

Główną zaletą biur coworkingowych jest elastyczność czasu pracy. Można spędzać w nich tyle godzin ile akurat potrzeba. Wyjeżdżając do innego miasta czy nawet kraju nie ponosimy kosztów, jak w przypadku wynajmu. Nie korzystamy, nie płacimy, proste.

Praca w biurze i u klienta

Zawody takie jak projektant wnętrz czy architekt, wymagają pracy zarówno w biurze przed komputerem jak i w terenie. Dla takich osób są właśnie dostosowywane oferty biur coworkingowych. Często też mamy konieczność spotkania się z klientem, aby omówić konkretny projekt, w tym celu udostępniane są sale na określoną liczbę osób.

Zawód „wolny strzelec”

Czy praca jako wolny strzelec ma przyszłość? Na to pytanie mogą najlepiej odpowiedzieć Ci, którzy tak właśnie zarabiają na życie. Gdzie jednak spotkać takie osoby? Na pewno część z nich prowadzi blogi i tam możemy się wiele dowiedzieć, są też media społecznościowe. Jednak najwięcej kluczowych informacji zdobędziemy podczas rozmowy na żywo. Biura coworkingowe to miejsce, gdzie spotkamy wiele osób, które pracują właśnie w ten sposób. Nawiązanie z nimi przyjaznych relacji to inwestycja w przyszłość.

Sprawdź również: Dlaczego coworking jest lepszy od biura dla małych przedsiębiorców? 

Czy siedziba firmy ma znaczenie?

Odpowiednia lokalizacja ma wpływ na to, jaki klient korzysta z naszych usług. Powinniśmy w takim razie wziąć pod uwagę adres siedziby pod jakim będzie działać nasza firma. Wpłynie to zarówno na prestiż jak i pozycjonowanie w internecie. Chcąc skorzystać w pełni z takiego miejsca, oprócz wynajmowania biura na godziny, można zacząć posługiwać się też pożądanym adresem. Wystarczy zarejestrować firmę w biurze wirtualnym.

Wykorzystując dobrze zarówno swoje umiejętności jak i miejsce, w którym pracujemy, oraz stale doskonaląc warsztat, można stać się bardzo pożądanym partnerem biznesowym. Oferując swoje usługi sprzedajmy nie tylko sam projekt, naszą wyrobioną już markę, ale też prestiż siedziby naszej działalności.