W raporcie Colliers International (Market Insights 2020 ) eksperci wskazują, że z powodu coraz większego nasycenia elastycznej przestrzeni biurowej w Warszawie czeka nas dynamiczny rozwój rynków regionalnych (więcej o naszej ekspansji przeczytasz tutaj ). Warto jednak zastanowić się, jak ewoluuje stołeczny rynek, w którym coraz większym zainteresowaniem cieszą się biura, coworkingi i sale spotkań znajdujące się dzielnicach powszechnie uznawanych za mieszkaniowe, czyli blisko naszych domów.

Jak wybrać właściwe biuro?

Kluczowymi czynnikami przy wyborze przestrzeni biurowej są powierzchnia przypadająca na jednego użytkownika, wyposażenie, design, prywatność, usługi wliczone w cenę, elastyczne warunki i długość kontraktu oraz lokalizacja. Ostatni aspekt zyskał na szczególnym znaczeniu. W dzisiejszych, pandemicznych czasach, częściej niż wcześniej pod uwagę brana jest odległość od domu, a nie biznesowe otoczenie biurowców. Bliskość metra i obecność licznych przystanków komunikacji miejskiej traci na znaczeniu. Pracownicy dużych korporacji, które oferują pracę hybrydową – częściowo z domu – z jednej strony doceniają możliwość skorzystania z doskonałej jakości infrastruktury IT, smak świeżo mielonej kawy z wysokiej jakości ekspresu i eleganckich sali spotkań, z drugiej jednak mają obawy przed długą podróżą kilkoma środkami transportu miejskiego. Jak to pogodzić?

Biuro, blisko miejsca zamieszkania

– Centrum biznesowe CitySpace Club Młociny znajduje się w północnej części Warszawy, a dokładniej w nowoczesnej Galerii Młociny. Staramy się w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby znalezienia miejsca pracy blisko dużych ośrodków mieszkaniowych. Bielany, Żoliborz czy Targówek oraz Białołęka nie miała do tej pory dostępu do blisko usytuowanych, nowoczesnych przestrzeni biurowych – mówi Paulina Dominiak-Bienias, Regional Director North Poland w CitySpace.

Podobne moduły można znaleźć również w najnowszej lokalizacji CitySpace na warszawskim Mokotowie – CitySpace Beethovena. Znajdująca się w biurowcu Moje Miejsce przestrzeń cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Sadyby, Wilanowa oraz dolnego Mokotowa. To nowatorskie podejście do projektowania lokalizacji ma w jeszcze większym stopniu zdywersyfikować produktowe portfolio dla warszawskich przedsiębiorców. Oprócz prywatnych biur serwisowanych, eleganckich sali spotkań, wirtualnych biur oraz coworkingu, w ofercie CitySpace znajdują się także dedykowane przestrzenie dla dużych klientów.

– Chcemy, by w CitySpace każdy znalazł odpowiedni dla siebie produkt. Każdy z nas preferuje inny styl pracy, więc w naszej ofercie znajdują się również elastyczne, gotowe do aranżacji przestrzenie open-space, które w krótkim czasie możemy dostosować do potrzeb klienta. Oddzielna winda i własne drzwi wejściowe, miejsce na firmową recepcję, przynależne sale spotkań czy prywatne callboxy to tylko kilka atutów, na które może liczyć firma korzystająca z naszej oferty dostępnej w formule serwisowanej jak i podnajmu – dodaje Paulina Dominiak-Bienias.

Zarówno przestrzenie CitySpace Beethovena, jak i CitySpace Club Młociny (film poniżej) idealnie wpisują się w wyżej opisany trend i mogą być używane zarówno jako dedykowana przestrzeń dla dużych międzynarodowych firm, jak również przez freelencerów i jednoosobowe działalności gospodarcze.