Elastyczne przestrzenie biurowe to najmłodszy segment na rynku nieruchomości komercyjnych, który m.in. ze względu na brak długoterminowych zobowiązań ma coraz większą rzeszę zwolenników. Co oznaczają najczęściej spotykane terminy w sektorze flexspace? Dowiesz się w poniższym wpisie!

Co to jest hot-desk?

Hot-desk to produkt, w którym pracownicy różnych firm współdzielą powierzchnię biurową. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalną oszczędność kosztów oraz komfort użytkowania dla klientów poprzez wykorzystywanie wspólnej infrastruktury, takiej jak sprzęt IT (drukarki, routery), przestrzeni kuchennej, mediów oraz usług recepcyjnych i administracyjnych. Jest ona atrakcyjna dla freelancerów, zespołów projektowych w korporacjach oraz zawodów, które wymagają znaczącej mobilności.

Zalety coworkingu to m.in.:

✔ Niski koszt per osoba (w CitySpace od 700.00 PLN/mies.)

✔ Dostępność 24 godziny na dobę

✔ Profesjonalne wyposażenie stanowiska pracy

✔ Kawa speciality i herbata w cenie

✔ Biznesowe otoczenie

✔ Wysokiej jakości infrastruktura IT (symetryczne łącze internetowe, drukarki, floorboxy)

✔ Zdrowe przekąski

✔ Rabatowany dostęp do sal spotkań

Co to jest Biuro Serwisowane?

Biura serwisowane to prywatne, w pełni wyposażone i przygotowane do pracy przestrzenie biurowe zarządzane przez operatora. Firmy, takie jak CitySpace zapewniają wysokiej jakości biura o pojemności od 2 do poand 100 stanowisk pracy. Klienci korzystający z takiego produktu mogą elastycznie dobierać liczbę i wielkość biur. Stały, miesięczny koszt użytkowania biura serwisowanego zawiera przestrzeń do pracy, codzienne sprzątanie biur, opłaty eksploatacyjne, ochronę budynku, media (w tym internet) oraz kawę i herbatę. W CitySpace gwarantujemy ponadto obsługę recepcyjno-administracyjną firm, helpdesk dla klientów, dostęp do przestrzeni eventowej czy zdrowy poczęstunek śniadaniowy. Coraz częściej tego rodzaju biura wykorzystywane są przez korporacje w celu optymalizacji kosztów najmu dzięki braku długoterminowych zobowiązań oraz większej zdolności kredytowej.

Zalety biur serwisowanych to m.in.:

✔ Brak długoterminowych zobowiązań (nawet 1-2 mies. umowy z możliwością przedłużania)

✔ Umeblowana, w pełni gotowa przestrzeń do pracy

✔ Brak dodatkowych opłat

Stałe i przewidywalne koszty 

✔ Jedna faktura za wszystkie usługi biurowe

✔ Pełna infrastruktura socjalna (kawa i herbata w cenie)

✔ Wysokiej jakości infrastruktura IT (symetryczne łącze internetowe, drukarki, floorboxy)

✔ Zdrowe przekąski

✔ Rabatowany dostęp do sal spotkań

Co to jest Wirtualne Biuro?

Wirtualne biuro to usługa polegająca na uzyskaniu adresu firmowego z dostępem do części usług zapewnianych przez elastyczne przestrzenie biurowe, między innymi obsługę korespondencji firmy oraz pulę godzin do sal spotkań w wybranej lokalizacji.

Zalety wirtualnego biura to m.in.:

✔ Niski koszt

✔ Obsługa korespondencji firmowej

✔ Możliwość rejestracji firmy

✔ Rabatowany dostęp do sal spotkań

Co to jest Day Office?

Day office to produkt dla osób, które nie chcą lub nie są w stanie podejmować żadnych zobowiązań. W ramach day office możesz skorzystać z biura, open space lub miejsca do pracy w strefie coworkingowej na godziny, dobę lub pulę dni. W CitySpace możesz skorzystać z takiego rozwiązania zdalnie – dzięki aplikacji CitySpace App, która umożliwia obejrzenie potencjalnego miejsca pracy,  sprawdzenie jego dostępności, rezerwację, a nawet płatność online.

Zalety day office to m.in.:

✔ Brak jakichkolwiek zobowiązań terminowych

✔ Dostępność w czasie rzeczywistym

✔ Przestrzeń do pracy na żądanie

✔ Możliwość rezerwacji online

Produkty zaliczane do segmentu elastycznych biur serwisowanych wpisują się w ogólnoświatową ideę współdzielenia. W myśl tej tendencji na rynku biurowym usługodawca (CitySpace) zapewnia najwyższej jakości usługi, niedostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki efektowi skali. CitySpace, jako operator elastycznych przestrzeni biurowych zarządza dziesięcioma centrami biznesowymi we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku.