Projekt wnętrza biura CitySpace MidPoint to w pewnej formie zwieńczenie drogi zapoczątkowanej w 2016 roku wraz z otwarciem pierwszego projektu naszej marki. Tworzone przez nas realizacje zawsze charakteryzowały się skupieniem na funkcjonalności za pomocą doskonałej akustyki, doświetleniu pomieszczeń i zróżnicowaniu poszczególnych stref. Zmieniające się potrzeby w czasach postpandemicznych oraz wymagania firm aby pracować w miejscach obiektywnie ładnych spowodowały, że nasze podejście do projektowania również musiało ulec zmianie.

Wnętrze wrocławskiego biura CitySpace MidPoint zostało zaprojektowane przez pracownię Fruitorchard i architekt Katarzynę Miastkowską. W swoich podstawowych założeniach projekt miał być jasny i lekki. W swojej kolorystyce charakteryzuje się wyciszeniem – odcienie zieleni, błękitu, brązu i beżu wspierają skupienie, pozwalają rozjaśnić przestrzeń oraz działają odprężająco. Co ważne, tych samych cech oczekujemy od swoich mieszkań i domów. To dlatego wnętrza CitySpace zostały wykończone meblami o przytulnym, domowym charakterze. Na uwagę zwracają między innymi drewniana ścianka z zabudowanym telewizorem – rozwiązane znane z naszych salonów. Te same zasady towarzyszyły projektowaniu kuchni i jadalni – ciepło, przytulność, wykorzystanie roślin w postaci ziół – to wszystko składa się na wnętrze, w którym chce się spędzać czas, a nie jedynie spełniać swoje potrzeby.

Biuro wizytówką firmy

Biuro, obok wartości i identyfikacji wizualnej, stanowi najważniejszy komunikat na temat danej firmy. Rozpoznając potencjał biura wynikający z doskonałego położenia na ul. Powstańców Śląskich, postanowiliśmy zaprojektować wnętrze (a zwłaszcza lobby) w taki sposób, aby było wizytówką firm naszych klientów. Na ścianach można znaleźć miedzy innymi zielono-niebieskie lustra Oskara Zięty. Większość mebli, zabudowa recepcji wykonane są z litego drewna lub jasnego forniru. Spójności wnętrzu nadają tkaniny dywanowe oraz malarstwo abstrakcyjne, które wykorzystują paletą kolorystyczną spotykaną w całym biurze.

Eklektycznie i spójnie

Efekt końcowy, widoczny w najnowszej sesji zdjęciowej, to wnętrze zapraszające do siebie. Zróżnicowanie funkcji biura: od prywatnych gabinetów, przez przestrzenie wspólne, kuchnie, jadalnie, aż po sale spotkań czy łazienki, naturalnie prowadzi do nagromadzenia wielu mebli, ozdób i materiałów, które są spójne i zharmonizowane. Aby zachować estetyczną ciągłość, często widocznym rozwiązaniem zaproponowanym przez architektów jest użycie gradientów – płynnych przejść między kolorami. Można je zaobserwować na ścianach, obrazach oraz tapicerkach.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę w CitySpace MidPoint lub zwyczajnie chcesz wpaść na kawę i zobaczyć na żywo nasz najnowszy projekt, zobacz stronę lokalizacji i skontaktuj się z nami!