Jak optymalizować koszty związane z przestrzenią biurową w 2023 roku? Najlepiej skorzystać z oferty doświadczonego operatora biurowego, takiego jak CitySpace, którego profesjonalni doradcy zaznajomieni z aktualnymi trendami biurowy oraz świadomi szerokiej oferty elastycznych produktów pomogą dopasować usługę do aktualnych potrzeb jednocześnie zapewniając optymalne koszty oraz… biuro serwisowane premium, które pozytywnie wpływa nie tylko na efektywność pracowników.

Czytaj dalej ⤵

Dlaczego warto korzystać z biur serwisowanych w 2023 roku?

Wysoka inflacja i rosnące koszty prowadzenia działalności skłaniają koncerny transgraniczne do poszukiwania optymalizacji finansów. Firmy poszukujące korporacyjnej zwinności szczególną uwagę zwracają na coworkingi i biura serwisowane. Dlaczego korporacje korzystają z coworkingów? Powodów jest kilka:

optymalna przestrzeń, również tymczasowa

Biura serwisowane oferują elastyczne modele wynajmu, które pozwalają firmom płacić tylko za potrzebne im stanowiska pracy. Twoja firma pracuje hybrydowo, a pracownicy zobowiązani są do obecności w biurze przez 2 dni w tygodniu? Poprzez możliwość wydania większej liczby kart, niż stanowisk pracy w biurze firmy mogą finalnie wynająć mniejsze biuro. CitySpace wspiera tym samym hybrydowe modele pracy. W przypadku biurowego “overbookingu” CitySpace umożliwia wynajęcie dodatkowych sal spotkań na godziny, dodatkowego biura choćby na 1 dzień czy pojedynczego biurka w przestrzeni do pracy wspólnej.

oszczędność kosztów, czyli ekonomia współdzielenia

W elastycznych przestrzeniach biurowych nie ma konieczności ponoszenia wydatków związanych z wynajmem tradycyjnego biura, takich jak opłaty za czynsz, media, internet, ochrona czy sprzątanie. To operatorzy flexspace korzystając z efektu skali swojej działalności, a tym samym zapewniając konkurencyjną cenę ponoszą ww. koszty. Co ważne, na jednej comiesięcznej fakturze opłaty są w pełni transparentne (wskazane w Umowie przed podpisaniem) i nie ulegają podwyżkom w trakcie trwania kontraktu.

Czy wiesz, że?

1274 kg kawy Arabica – tyle kilogramów wyselekcjonowanych ziaren kawy zapewnił CitySpace klientom swojej sieci przestrzeni biurowych (13 lokalizacji) w I kwartale 2023 roku.

praca od zaraz, czyli biura ready-to-use

Natychmiastowa dostępność do w pełni wyposażonych przestrzeni biurowych to kolejna zaleta operatorów flexspace, którzy oferują korporacyjną jakość infrastruktury, taką jak szybki internet, biurowiec klasy A, przeszkoloną recepcję, multimedialne i zróżnicowane sale konferencyjne czy najwyższej jakości meble biurowe. Korporacje mogą działać w pełni funkcjonalnym i profesjonalnym środowisku, co w przypadku szybko zmieniających się potrzeb biznesowych umożliwia z dnia na dzień rozpoczęcie pracy projektowej nowopowołanemu zespołowi.

optymalizacja zatrudnienia

Wsparcie administracyjne, obsługa poczty i paczek, przyjęcie gości, zgłaszanie usterek technicznych… jest wiele obowiązków, które warto oddać w ręce specjalistów CitySpace. Dzięki naszej obsłudze firmy zmniejszają headcount o juniorów, których przeszkolenie jest czasochłonne oraz ograniczysz ryzyka w obsłudze biura. Zapewnienie ziaren kawy w biurze to kluczowy proces w analizie ryzyka działalności – przynajmniej z punktu widzenia pracowników.

lokalizacja i sieciowość

Biura serwisowane znajdują się w biurowcach klasy A oraz kluczowych punktach miast, co umożliwia pracownikom korporacji łatwy i szybki dostęp do biur, również komunikacją miejską czy rowerem. Jako operator posiadający jedną z największych sieci przestrzeni biurowych premium, swoją ofertą CitySpace obejmuje większość firm, które poszukują elastycznych rozwiązań. Trzynaście lokalizacji w sześciu kluczowych miastach Polski oraz wylistowane zalety powodują, że CitySpace traktowany jest przez korporacje jako atrakcyjny…

benefit pozapłacowy

W dobie powszechnego oferowania pracownikom dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej czy abonamentów na siłownię działy HR stale poszukują pożądanych benefitów pozapłacowych, które mogą zadecydować o skutecznym pozyskaniu talentów.

 

Wyżej wylistowane zalety, jak również wdrażany przez CitySpace produkt FlexAccess, czyli elastyczny dostęp do całej sieci biznesowych przestrzeni biurowych powodują, że wiele korporacji zdecydowało się na ten model biznesowy wykorzystania przestrzeni biurowych. Trudno się dziwić. Branża flexspace, gdzie powszechne są umowy krótkoterminowe nieustająco dokonuje przeglądu swoich produktów, jednocześnie analizując obecne i przyszłe trendy na rynku biurowym oraz rynku pracy, by oferta kierowana do klientów wciąż wspierała, rozwijała i przyciągała biznes. Zapytaj nas o szczegóły!