Idea wirtualnego biura jest niezwykle prosta. To innowacyjna metoda najmu, która do Polski dotarła ze Stanów Zjednoczonych. Popularna za oceanem, jak i w krajach na zachodzie Europy, cieszy się coraz większych zainteresowaniem także wśród rodzimych przedsiębiorców. Komu i dlaczego opłaca się wynajem biura? O tym w artykule!

Wirtualne biura zyskują na popularności

Każda osoba, która chce założyć swoją firmę, potrzebuje konkretnego adresu jej rejestracji. Wielu przedsiębiorców nie stać jednak na wynajęcie własnego lokalu. Właśnie dlatego wirtualne biuro okazuje się korzystną alternatywą. Choć sama nazwa wirtualnego biura może być dla niektórych odrobinę myląca, to miejsca tego typu istnieją naprawdę. Przez e-biuro możemy rozumieć fizyczne miejsce, oferujące określony pakiet usług, skierowanych do nowoczesnych przedsiębiorców, którym zależy na uproszczeniu prowadzonej działalności. Z wirtualnych biur chętnie korzystają między innymi:

  • start-upy,
  • freelancerzy,
  • headhunterzy,
  • pracownicy zdalni,
  • pracownicy terenowi,
  • małe i średnie firmy otwierające oddział w nowym mieście,
  • sklepy internetowe,
  • agencje marketingowe,
  • firmy szkoleniowe,
  • kancelarie prawne i podatkowe,
  • zagraniczne spółki.

Wirtualne biuro – kompleksowe usługi w jednym miejscu

Wirtualne biuro to doskonała opcja dla wszystkich osób, które nie chcą wynajmować biura na stałe, a którym zależy na rzetelnej obsłudze ich biznesu. 

1. Wirtualny adres firmy – podstawową usługą, jaką oferuje wirtualne biuro jest adres wymagany do rejestracji firmy. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca ma możliwość prowadzenia działalności pod prestiżowym adresem, pozwalającym na budowanie wiarygodnego wizerunku. Takim adresem przedsiębiorca może posługiwać się w urzędach i w kontaktach biznesowych. Może umieszczać go również na rozmaitych materiałach reklamowych. Biuro wirtualne to kompleksowa usługa, która obejmuje też obsługę poczty przychodzącej oraz wychodzącej

2. Przestrzeń coworkingowa – w ofercie biur wirtualnych znaleźć można coworking, czyli dedykowane biurka we wspólnych biurowych przestrzeniach, tak popularne wśród freelancerów i pracowników zdalnych. Stanowią one świetną alternatywę dla pracy z domu czy głośnej kawiarni, a panująca w nich kreatywna atmosfera wpływa na jakość pracy. Do dyspozycji użytkowników biur coworkingowych są wydzielone biurka, wyposażone w wygodny fotel, własną szafę i kosz na śmieci. W cenę wliczony jest szybki internet. 

3. Biura serwisowane – biura do wynajęcia to rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb firmy. W pełni umeblowana, prywatna przestrzeń biurowa z wszelkimi udogodnieniami dopasowywana jest do charakteru danego projektu. Użytkownikom całodobowych przestrzeni udostępnione są ergonomiczne miejsca pracy, z wygodnymi fotelami i biurkami, a także drukarka, szybki internet i wyposażona kuchnia z nielimitowanymi napojami. 

4. Wynajem sal – dobre biuro wirtualne to również nowoczesne sale konferencyjne, przystosowane do organizacji zarówno kameralnych, jak i większych spotkań, takich jak rozmowy rekrutacyjne, szkolenia dla pracowników czy negocjacje z partnerami. Oferowane sale wyposażone są w niezbędne udogodnienia, w tym ekran LCD, projektor multimedialny i niezawodny internet.

Zalety korzystania z wirtualnego biura

Zainteresowanie biurami wirtualnymi nieustannie rośnie. Nic dziwnego – to rozwiązanie zapewniające liczne korzyści, w tym:

  • oszczędność pieniędzy – wynajem tradycyjnego biura wiąże się z dużymi kosztami, stanowiącymi obciążenie finansowe zwłaszcza dla początkujących firm, prowadzonych na niewielką skalę i tych działających głównie w internecie. Korzystanie z wirtualnego biura to znacznie mniejszy wydatek, a dzięki temu dostępny dla dużej grupy przedsiębiorców.
  • prestiżowy adres wirtualne biura powstają zwykle jest w prestiżowych lokalizacjach. Zarejestrowanie firmy w takim miejscu wpływa pozytywnie na zaufanie klientów i usprawnia pozyskiwanie partnerów biznesowych.
  • możliwość rozwoju – dzięki wykorzystaniu opłacalnego ekonomiczne wirtualnego biura, łatwiejsze staje się rozpoczęcie działalności w kolejnych miastach lub nawet za granicą. Praca w przestrzeniach coworkingowych pozwala z kolei na zdobywanie nowych kompetencji i zawiązywaniu cennych znajomości biznesowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wirtualnego biura?

W Polsce przybywa biur wirtualnych. Przy wyborze tego odpowiedniego warto zwrócić przede wszystkim na samą strukturę firmy, jak i na doświadczenie jej pracowników. Klientom CitySpace, sieci biur wirtualnych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu zapewniamy:

  • możliwość wpisania prestiżowego adresu biura jako swojej siedziby do KRS i ewidencji działalności gospodarczej,
  • profesjonalną obsługę recepcyjną i korespondencji,
  • wynajem sal konferencyjnych,
  • przestrzeń coworkingową,
  • udział w wewnętrznych wydarzeniach.