Stylowa Bizneswoman prowadząca firmę zawsze na wysokich obrotach, czy pewna siebie matka budująca markę z domu. Historia jest jednak o wiele starsza, bo kobiety przez tysiąclecia odnosiły sukces. Co je łączy?

Pewność siebie nie poszukiwanie

Kobiety sukcesy robią to co lubią i przekuwają swój pomysł na sukces. Po prostu dobrze go sprzedają. Nie zmieniają co chwilę wizerunku, branży. Są dobre w tym co robią i znają swoją wartość. Jeśli jest to stylistka, to nie ma nigdy rano dylematu z tym „co na siebie włożyć”. Jeśli to znana mistrzyni kuchni, to wystawne menu „wytrząśnie z rękawa”. Ogrodniczka nawet na betonowym blokowisku stworzy ogród botaniczny.

Każda z tych kobiet jest pewna siebie i swoich umiejętności. Wykorzystując je pomnaża swoje zarobki.

Co z rodziną kobiety sukcesu

Bycie bizneswoman nie wyklucza macierzyństwa. Jednak wygląda ono całkiem inaczej. Nie mamy czasu na roztrząsanie czy lepiej wybrać zielony, czy żółty sweterek dla dziecka. Od razu wiemy, który będzie najlepszy. Wbrew pozorom dzieci szybko uczą się nowych rzeczy i bardzo często budują sukces razem z mamą. W końcu mają idealny przykład. Najważniejsze, aby rodzina wspierała kobietę w osiąganiu kolejnych etapów.

Kobieta sukcesu nie zna ideału

Każda kobieta która osiągnęła sukces wie, że dążenie do ideału jest jak pogoń za marzeniami o złotej górze. W nierealnej sferze. Pewna siebie, ustawia sobie kolejne plany i etapy do osiągnięcia, które następnie realizuje. Produkt zrobiony i wypuszczony na rynek jest lepszy od idealnego, który pozostaje nadal w sferze naszych marzeń.

Przede wszystkim wyzwanie

Jeśli jesteś kobietą sukcesu to pasjonują Cię wyzwania. Niewiadoma jest dla Ciebie jak magnes, jak zakazany owoc, po który nie wahasz się sięgać. Przecierasz nowe ścieżki wyznaczasz trendy, opiniujesz. Jesteś pewna tego co robisz, nawet jeśli czasem czujesz wewnętrzne wahania, to się im nie poddajesz. Każdy ma chwile zwątpienia, tylko nie każdy się im poddaje.

Miarą sukcesu nie zawsze są pieniądze czy stanowiska. Dla kogoś kto się uczył pisania i czytania w wieku dorosłym, sukcesem może być napisanie bestselera. Stosowanie jednej skali do mierzenia osiągnięć wszystkich osób jest cokolwiek błędnym podejściem. Nie tylko ze względu na predyspozycje czy cechy charakteru, ale też środowisko, z którego dana osoba pochodzi.