W I półroczu 2020 roku CitySpace ponownie powiększył zarządzaną przez siebie powierzchnię i tym samym ofertę biur serwisowanych, sal spotkań i coworkingu. Przez pierwsze 6 miesięcy tego roku zyskaliśmy ponad 3200 mkw. przestrzeni do nowoczesnej pracy. Dzięki stałemu rozwojowi zarządzamy obecnie 18 tys. mkw. #flexspace w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach oraz we Wrocławiu.

CitySpace wpisuje się w obecny na rynku trend. Zgodnie z raportem Colliers International (Market Insights 2020) w I połowie 2020 r. w Warszawie wynajęto prawie 335 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej. Co ważne, popyt w II kwartale był znacznie wyższy niż na początku roku. Podobnie wygląda sytuacja na rynkach regionalnych, gdzie popyt brutto w I poł. 2020 r. wyniósł o 9% więcej względem analogicznego okresu rok wcześniej. Najwięcej powierzchni biurowej poza stolicą wynajęto w Krakowie, gdzie znajduje się #CitySpace03 oraz we Wrocławiu, gdzie dostępny dla klientów jest #CitySpaceAquarius oraz #CitySpaceNobilis.

Przestrzenie biurowe CitySpace na nowym lokalnym rynku?

Sytuacja na rynku udowadnia nam, że pozycja biur elastycznych jest ugruntowana, a ich rola będzie rosnąć, szczególnie w regionach, dlatego z optymizmem i uważnością przyglądamy się sytuacji, szukając optymalnych projektów do rozwoju naszego konceptu – wyjaśnia Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający CitySpace. 

W tym roku CitySpace powiększył zarządzaną przez siebie powierzchnię m.in. o nowe biuro w kompleksie O3 Business Campus w Krakowie (ponad 1,7 tys. mkw.). Dodatkowa przestrzeń znajdziemy również we wrocławskim biurowcu Nobilis Business House, która otworzy się już w październiku. Przybędzie prawie 800 mkw. elastycznej powierzchni biurowej, dzięki czemu łączna wielkość biur przekroczy 2 tys. mkw. Po zmianach do dyspozycji firm będzie ponad 300 stanowisk pracy w elastycznych biurach typu open space oraz w eleganckich gabinetach.

Nowe biuro w czasach post-covid?

Wśród zróżnicowanej grupy klientów korzystających z biur CitySpace są takie firmy, jak: Northpass, EPP, Duco, Pro Progressio i Feno. Coraz więcej firm poszukuje biur elastycznych, bo ma świadomość, że dzięki temu ogranicza ryzyko związane z nieproduktywnym wykorzystaniem przestrzeni biurowej. Zainteresowaniem ofertą i ekspansji CitySpace w Polsce sprzyja nie tylko dobra strategia, ale także przynależność do grupy Echo Investment. Centra biurowe naszej firmy otwierają się w budynkach należących do Echo – największego dewelopera w Polsce, którego realizacje cechują się najwyższymi standardami jakości. Co ważne, ta współpraca jest korzystna obopólnie.

– Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Echo Investment w sektorze biurowym, posiadanie partnera, który pozwala odpowiadać na potrzeby najemców nie tylko na rynku umów długoterminowych, ale także w segmencie umów krótkoterminowych, jest kluczowe. Dzięki obecności CitySpace w naszym portfolio, oferta Echo Investment może być szyta na miarę, a nasze budynki mogą być dostosowywane do przyszłych potrzeb najemców i wynajmujących – powiedział Nicklas Lindberg, Prezes Echo Investment.

Dane mówiące o powiększającym się zainteresowaniu ofertą elastycznych biur serwisowanych, coworkingu i eleganckich sal spotkań “on demand”, jasno wskazują, że firmy w niepewnych czasach potrzebują więcej elastyczności. Krótkoterminowe umowy i oferta dopasowana do potrzeb, z możliwością stałego rozrostu to cecha segmentu flex, która przyciąga nowych klientów do operatorów, takich jak CitySpace.